Kategoria: Motoryzacja

 • Czyszczenie i konserwacja opon oraz felg – jakie kosmetyki samochodowe są najlepsze?

  Opony i felgi samochodowe to elementy, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby długo służyły i prezentowały się dobrze. Regularne czyszczenie i konserwacja to podstawa, jednak nie każdy wie, jakie kosmetyki samochodowe są najlepsze do tego celu. W poniższym artykule przedstawimy najlepsze produkty, które pomogą utrzymać opony i felgi w dobrym stanie.

 • Jak zapłacić akcyzę za samochód? Sprawdzamy!

  Znaczna część osób szukających samochodu z rynku wtórnego rozpoczyna poszukiwania poza Polską. Samochody sprowadzane zza zachodniej granicy często są zadbane, mają niski przebieg, a ich ceny są atrakcyjne. Każdy nabywca używanej „osobówki” sprowadzanej z Niemiec, Francji czy Holandii musi przygotować się na dodatkowe koszty związane między innymi z koniecznością przetłumaczenia dokumentów i umowy oraz opłaceniem…

 • Ubezpieczenie szkolne – co musimy wiedzieć?

  Polisa chroniąca życie i zdrowie to dobre rozwiązanie dla każdego – przekonują ubezpieczyciele. Dopasowane do potrzeb ubezpieczenie pozwoli na uzyskanie dodatkowych środków na leczenie. Ubezpieczenie szkolne jest jedną z ciekawszych propozycji – to ubezpieczenie kierowane do dzieci młodzieży do 26. roku życia. Jak działa ubezpieczenie szkolne? Czy można zakupić je wyłącznie w placówkach oświatowych?

 • Ubezpieczenie samochodu – zbiór najważniejszych informacji

  Wreszcie spełniłeś swoje marzenie i kupiłeś pierwszy samochód? Zanim wyruszysz w trasę, musisz dopilnować formalności. Każda osoba nabywająca auto musi zarejestrować pojazd, opłacić podatek oraz ubezpieczyć go. Kiedy należy dopełnić formalności z towarzystwem ubezpieczeniowym? Jakie ubezpieczenie samochodu musisz, a jakie możesz kupić? Sprawdź!

 • Co zrobić, aby wyczyścić i ochronić karoserię samochodu?

  Nurtuje ciebie kwestia, jaka od dłuższego czasu nie daje ci spokoju, a mianowicie jak wyczyścić, pielęgnować, chronić oraz odpowiednio zadbać o karoserię samochodu? Co zrobić, by rzeczywiście poszczególne środki, metody, techniki lub działania zapewniły nam niezbędne dla lakieru właściwości? Oczywiście jest to pytanie, na które odpowiedź chciałoby poznać wielu właścicieli samochodów, również innych pojazdów takich…

 • OC i AC – czym się różnią?

  Na barkach każdego właściciela pojazdu mechanicznego spoczywa obowiązek corocznego ubezpieczania swojego auta. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej dwóm podstawowym polisom: ubezpieczeniu OC oraz AC. Co kryje się pod tymi skrótowcami? Czym charakteryzują się oba warianty? Sprawdź!