Ciekawe

Audyt strony – czym jest i kto powinien go przeprowadzać?

Aby strona internetowa czy sklep internetowy mogły działaś poprawnie konieczne jest odpowiednie przygotowanie witryny. Niestety, już na poziomie projektowania strony zdarza się popełnić wiele błędów. Błędy te mogą skutkować nieprawidłowym indeksowaniem się strony. Rozwiązaniem tego problemu jest audyt strony – kto go przeprowadza i co można dzięki niemu osiągnąć?

Dlaczego audyt strony internetowej jest tak ważny?

Temat audytu strony internetowej pojawia się zazwyczaj kiedy właściciel witryny zapragnie ją pozycjonować. Już na pierwszym spotkaniu ze specjalistami od SEO zostanie on zapytany o audyt oraz możliwość przeprowadzenie takiego procesu. Właściciel witryny musi być świadomy, że pozycjonowanie strony jest niemożliwe bez przeprowadzenia wcześniejszego audytu – wszelkie działania pozycjonerskie nie przyniosą skutku, jeśli strona nie będzie do tego odpowiednio przygotowana. Audyt strony pozwala na wychwycenie błędów powstałych jeszcze na etapie projektowania witryny, jak również na uzupełnienie danych, które mogą okazać się niezbędne do prawidłowego indeksowania strony w wyszukiwarkach. Audyt strony czy sklepu pozwoli na to, aby witryna była lepiej widoczna dla robotów wyszukiwarek. 

Jakie błędy znajdowane są najczęściej podczas audytów stron?

Specjaliści od SEO mają zazwyczaj kilka dni na dokładne przyjrzenie się stronie internetowej – wśród najczęstszych błędów wymienianych przez nich warto wyszczególnić problemy ze zduplikowaną treścią, brakiem znaczników tytułów, problemy z  protokołem bezpieczeństwa SSL, uszkodzonymi linkami – plikami JavaScript i CSS, prędkością ładowania. Wszystkie te elementy mają bezpośredni wpływ na jakość i skuteczność pozycjonowania, dlatego ich wykrycie jest tak istotne.