Dom i wnętrze

Ekologiczne meble na tarasie

O tym, że coraz większa ilość mówi o tym, aby zmienić swoje podejście do życia na bardziej ekologiczne, wiedzą chyba wszyscy. Coś w tym jest, skoro dzięki temu można zadbać o swoją planetę. Gdzie można postawić na ekologię?

Wiklina zamiast plastiku

Coraz więcej mówi się o tym, żeby zrezygnować z plastiku – również, jeżeli chodzi o meble ogrodowe. Tym bardziej, że plastikowe komplety mebli nie należą do trwałych. Zdecydowaną większość, już po jednym użytkowaniu trzeba wywalić. I co – na kolejny sezon nowy zestaw mebli wykonanych z tworzywa sztucznego? Basta! Lepiej wybrać meble ogrodowe, które wykonane są z ekologicznej wikliny. Materiał, który na pewien czas został zapomniany, w nowej, lepszej wersji powraca do użycia. Oto komplety mebli, które na dodatek wprowadzają charakterystyczny klimat na taras. Tego typu zestawy można obejrzeć (a nawet zakupić!) na stronie gardenspace.sk/zahradny-nabytok.

Meble o niepowtarzalnym designie

Tym bardziej warto zwrócić uwagę na takie meble, ponieważ dzięki nim można wytworzyć coś niepowtarzalnego, unikalnego. Coś, dzięki czemu będzie się miało meble, których nie ma żadna inna osoba. A to wszystko dzięki temu, że wiklina jest giętka. Można dowolnie modelować ją na różne sposoby. Co więcej, wiklina jest materiałem, który można…przemalować. Nawet, jeżeli komuś znudzi się aktualny wygląd mebli, zawsze będzie mógł je odmienić. Chociażby dzięki farbie, która musi być dedykowana do pomalowania tego typu powierzchni. Dzięki temu można zmienić wygląd swoich mebli tanim kosztem.