Dom i wnętrze

Elegancki zestaw sztućców – o czym pamiętać podczas kupna?

Wyposażając mieszkanie jednym z elementów, o którym nie możemy zapomnieć, to zestaw sztućców. Dzisiaj topowi producenci zaproponują nam wiele interesujących rozwiązań, które z pewnością przyciągną nasz wzrok i sprawią, że stół stanie się znacznie bardziej strojny i estetyczny. Jakie sztućce wybrać, aby cieszyć się każdym posiłkiem?

Sztućce dopasowane do konkretnych potrzeb 

Nie ma wątpliwości, że dzisiaj zestaw sztućców to nie tylko niezbędny dodatek na stół – to również element, który znacząco podniesie estetykę otoczenia i sprawi, że każdy posiłek stanie się znacznie przyjemniejszy. Nowoczesne sztućce różnią się zasadniczo od produktów dostępnych na polskim rynku jeszcze dekadę temu – dzisiaj do ich produkcji wykorzystywana jest stal nierdzewna wysokiej klasy. Stal nierdzewna zabezpieczona jest przed odkształcaniem, jak również wilgocią czy korozją – oznacza to, że sztućce takie bez obaw możemy czyścić w zmywarkach domowych bez obaw o ich wygląd. Przez długi czas będą one prezentować się doskonale! Zestaw sztućców ze stali nierdzewnej może składać się z różnej ilości elementów: na polskim rynku najpowszechniejsze są zestawy, w których znajdziemy 24, 48 lub 68 elementów. Sztućce różnią się również zdobieniami – szeroki wybór kolekcji sprawia, że bez trudu znajdziemy sztućce inspirowane stylem skandynawskim, minimalistycznym, ale też sztućce bogato zdobione ornamentami czy motywami kwiatowymi. 

Sztućce na specjalne okazje!

Producenci proponują nam nie tylko klasyczne sztućce zamknie te w rozbudowanych kolekcjach. Bez trudu znajdziemy u nich również… piękne sztućce dedykowane dzieciom! Zestaw sztućców dla dzieci to noże, widelce i łyżki o nieco mniejszych rozmiarach, idealnie pasujące do malutkich rączek. Sztućce zdobione są motywami zwierzęcymi.