Dom i wnętrze

Gadżety do czystego domu

W brudnym domu źle się mieszka – o tym wiedzą wszyscy. Trzeba jednak wiedzieć, że nie wszystkie zabrudzenia widać gołym okiem. A nawet, jeśli widać, to i tak wydaje się, jakby ich nie było. Jakie gadżety do domu warto mieć, aby móc zadbać o czystość w swoich czterech ścianach? Oto kilka propozycji, które koniecznie należy przemyśleć.

Oczyszczacz powietrza – sprzęt, który powinien mieć każdy

Oczyszczać powietrza to gadżet do domu, który koniecznie w dzisiejszych czasach warto mieć. Zasada działania tego urządzenia jest bardzo prosta, gdyż posiada ono zestaw kilku filtrów, które w różnym stopniu oczyszczają powietrze. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może cieszyć się dużo zdrowszym, bo czystszym powietrzem i – co ważne – zmniejsza się ryzyko wystąpienia u niego poważnych chorób dróg oddechowych.

Dobierając oczyszczacz powietrza do konkretnego domu lub mieszkania, warto mieć na względzie jego łączny metraż. Jeśli ma się do dyspozycji mieszkanie o powierzchni np. 70 metrów, to optymalnym rozwiązaniem będzie zakup oczyszczania na 50 – 60 metrów i dokupienie pojedynczego, niewielkiego urządzenia, które zapewni czystość np. na 10 metrach (w najbardziej oddalonym zakątku).

Myjka parowa – co warto o niej wiedzieć?

Parownica, bądź – jak mówią inni – myjka parowa, to kolejny gadżet do domu, który pomoże w czyszczeniu niektórych, domowych przestrzeni. Zaletą pary wodnej jest (oprócz wysokiej temperatury) możliwość wnikania nawet w najmniejsze zakamarki mebli i usuwanie z nich zanieczyszczeń. Co więcej, wybrany mebel jest od razy dezynfekowany, gdyż temperatura pary może dochodzić nawet do 170 stopni Celsjusza.

Mitem jest stwierdzenie, że myjka parowa usuwa zanieczyszczenia wyłącznie “siłą pary”. W rzeczywistości praktycznie każde takie urządzenie, posiada dodatkowy wlew na środek piorący i czyszczący. Dzięki temu – przy bardzo silnych zabrudzeniach – istnieje możliwość połączenia ze sobą funkcji czyszczących pary i detergentu. Z tej metody usuwania zabrudzeń można skorzystać zwłaszcza w przypadku kanap lub dywanów.

Nawilżacz powietrza – może nie czyści, ale się przydaje

Nawilżacz powietrza co prawda nie usuwa zabrudzeń, ale znacznie poprawia jakość życia. Co więcej, nawilżone powietrze nie absorbuje różnego rodzaju pyłków i kurzu, co oczywiście ma istotne znaczenie dla ludzkiego zdrowia. Nawilżacze występują w kilku różnych odmianach. Najlepsze z nich to te, które oferują funkcję aromaterapii.

Podsumowując, wymienione powyżej gadżety do domu to z pewnością obiekt pożądania wszystkich osób, które chcą dbać o czystość. Warto też dodać, że za ową dbałością stoi coś większego, czyli troska o zdrowie najbliższych i innych osób, które mieszkają pod jednym dachem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Doniczki marki lechuza.