Dom i wnętrze

Idealne donice na taras

Zaprojektowanie przestrzeni wypoczynkowej przy domu jest dzisiaj znacznie prostsze niż kilkanaście lat temu. Dzięki olbrzymiej różnorodności kompletów wypoczynkowych stworzymy miejsce idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Pamiętajmy też o kwiatach – wybierając donice na taras możemy to miejsce ozdobić ulubionymi kwiatami czy roślinami wieloletnimi. 

Donice na taras z materiałów kompozytowych

Szukając idealnych dodatków na taras warto zwrócić uwagę na donice na taras z materiałów kompozytowych. Te donice na taras nie tylko prezentują się zjawiskowo, ale również są tworzone z materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia. Donice na taras tego typu wykonywane są z cementu z dodatkiem włókna szklanego oraz plastyfikatora – to połączenie sprawia, że finalny produkt jest wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne czy mróz. Donice tego typu różnią się od siebie – wynika to z ręcznego procesu produkcji i nadaje im indywidualnego charakteru. Donice kompozytowe to idealne uzupełnienie na nowoczesnych tarasach czy w ogrodach. Szeroki wybór kolorów sprawi, że bez trudu znajdziemy donice dopasowane do naszych oczekiwań i potrzeb. W donicach kompozytowych bez trudu umieścimy sadzonki roślin kwitnących, ale również ziół czy niewielkie choinki. 

Technorattanowe donice na taras

Wśród najchętniej kupowanych mebli królują komplety technorattanowe. Te meble tarasowe warto uzupełnić elementami, które idealnie komponować się będą w przestrzeni wypoczynkowej. Doskonałym przykładem są donice na taras wykonane z technorattanu. Donice tego typu są wysoce odporne na ścieranie i promieniowanie UV – oznacza to, że na długi czas zachowają wspaniały kolor. Donice technorattanowe dostępne są w szerokim wyborze rozmiarów i kolorów, co pozwoli na dopasowanie produktu do istniejącej aranżacji tarasu czy ogrodu.