Dom i wnętrze

Jak zaaranżować przytulną sypialnię?

Domowe sypialnie to przestrzenie, które nierzadko łączą kilka funkcji. Przede wszystkim jest to wygodne miejsce do relaksu i wypoczynku, ale też garderoba, w której umieszczamy obszerne szafy czy komody. Okazuje się, że zaaranżowanie przytulnej sypialni nie jest trudne – wystarczy wykorzystać inspiracje i propozycje projektantów!

Wygodne łóżko to podstawa

Najważniejszym elementem w sypialni jest bez wątpienia łóżko. Wśród najczęściej wybieranych modeli wymienia się łóżka oparte na skrzyniach, które uzupełnia się poprzez dopasowanie odpowiedniego materaca. Nowoczesne łóżka zaskoczą pod wieloma względami – przede wszystkim mają one zróżnicowane wymiary, dzięki czemu możliwe jest wybranie modelu dopasowanego do wnętrza i potrzeb. Łóżka takie uzupełnia się też o eleganckie, tapicerowane zagłówki, które pozwolą na wygodniejsze czytanie, oglądanie TV. Wewnątrz łóżek umieszczono komory, które pozwolą na przechowywanie dodatkowych kołder, pościeli, poduszek, koców. Innowacyjnym rozwiązaniem są szuflady umieszczone w skrzyni łóżka – w ten sposób nie ma potrzeby podnoszenia stelaża – wystarczy wysunąć szuflady, by dostać się do przechowywanych przedmiotów.

Sypialnia z toaletką

W przytulnych sypialniach z pewnością znajdzie się miejsce na toaletkę. Biurko toaletka to ciekawe rozwiązanie, które nada przestrzeni elegancji. Na takim biurku ustawić można koszyki z kosmetykami, biżuterią. Krzesła do biurka tego typu powinny być dopasowane do wystroju przestrzeni – idealne okażą się modele tapicerowane, z podłokietnikami. Toaletka nierzadko uzupełniana jest o szuflady oraz lustro, które nie tylko pozwoli na przeglądanie się, ale też da możliwość optycznego powiększenia przestrzeni. Biurko z toaletką sprawdzi się doskonale w sypialniach aranżowanych w stylistyce glamour.

ndo.pl -missions.org https://antekwpodrozy.pl/455-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-na-czas-podrozy