Ciekawe

Jaką drukarkę wybrać?

Wybierając drukarkę warto zastanowić się nad kilkoma podstawowymi kwestiami. Decyzja powinna być podyktowana tym, jak dużo stron drukujemy, czy zależy nam przede wszystkim na drukowaniu dokumentów czy zdjęć w kolorze oraz jakim dysponujemy budżetem.

Atramentowa czy laserowa?

Laserowe drukarki mają wiele zalet. Pracują szybko, a wydruki są wysokiej jakości. Jeśli jednak zależy nam na kolorowych wydrukach, trzeba liczyć się z trochę większym wydatkiem. W związku z tym, najczęstszym wyborem do użytku domowego są drukarki kolorowe atramentowe.

Przykładem może być Canon Pixma mg5750 tusze aplikowane są w formie malutkich kropli na papier, co pozwala uzyskać wysokiej jakości wydruk.

Funkcjonalność i wygląd

Urządzenie łączy w sobie funkcje drukarki, kopiarki i skanera. Możliwość zdalnego połączenia pozwala wygodnie korzystać z niego nawet kilku użytkownikom za pośrednictwem komputera, telefonu lub tabletu. Estetyczny wygląd sprawia, że Canon pixma mg5750 nie zajmuje dużo miejsca i dobrze prezentuje się w przestrzeni biurowej i w domu.

Wymiana zużytych tuszy jest szybka i intuicyjna. Nowe tusze można kupić stacjonarnie w popularnych sklepach rtv lub w sklepach internetowych. Producent poleca stosowanie oryginalnych kartridży, które można nabyć w korzystnych cenowo zestawach (tusz czarny, cyjan, magenta i żółty). Jeśli używamy drukarki przede wszystkim do drukowania dokumentów, warto kupować wielopaki tuszu w kolorze czarnym.

Po upływie okresu gwarancji, użytkownicy często decydują się na zakup tuszy-zamienników, które dostępne są w niższych cenach. Jeśli chcemy zdecydować się na nieoryginalne tusze, warto dokładnie zapoznać się z warunkami gwarancji, którą objęte jest urządzenie. Zdarza się bowiem, że warunkiem zachowania gwarancji jest stosowanie wyłącznie oryginalnych kartridży. Tusze do Canon Pixma mg5750 w rozmiarze standardowym lub XL.

Canon pixma mg5750 tusze i dodatkowe funkcje

Drukarka posiada szereg funkcji ułatwiających drukowanie, które sprawiają że codzienne korzystanie z niej jest szybkie i proste. Możliwość dwustronnego druku pozwala oszczędzić papier.

Urządzenie posiada wbudowany skaner, dzięki czemu bez problemu możemy zapisać dokumenty i zdjęcia w formie elektronicznej, zachowując ich wysoką jakość.

Drukarka łączy się bezprzewodowo z internetem. Dzięki firmowym aplikacjom użytkownicy mogą wygodnie drukować zdjęcia prosto ze smartfonów i tabletów. Pozwala to również drukować z poziomu urządzenia pliki zapisane w chmurze np. Dropbox, Google Drive lub OneDrive.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hp 5075 tusz.