Dom i wnętrze

Jakie garnki i patelnie wybrać do własnej kuchni?

Nowoczesna kuchnia to miejsce, gdzie możemy przygotowywać ulubione posiłki bez większego trudu. O wygodę w kuchni zadbają nie tylko odpowiednie meble i dodatki, ale i sprzęt wykorzystywany na co dzień. Warto tu wymienić przede wszystkim wysokiej jakości garnki i patelnie, które zaskoczą nas dzisiaj licznymi innowacjami oraz rozwiązaniami. Jakie garnki i patelnie wybrać, aby w kuchni codziennie tworzyć wyjątkowe dania?

Nowoczesna patelnia ceramiczna – jak jest zbudowana?

Szukając sposobów na prostsze smażenie nie sposób przeoczyć patelni z powłokami ceramicznymi. Są one na polskim rynku od kilku lat, jednak na stałe już zagościły w naszych kuchniach. Czym patelnia ceramiczna wyróżnia się na tle innych, klasycznych patelni. Zestawy patelni tworzonych w tej technologii wykorzystują specjalistyczne powłoki, których zadaniem jest umożliwienie smażenia na niewielkiej ilości tłuszczu. Dzięki powłokom możliwe jest więc zmniejszenie kaloryczności spożywanych potraw. Drugą zaletą zastosowania powłok ceramicznych jest zmniejszenie ryzyka przywierania pokarmów – nie musimy się więc obawiać przypalenia ulubionych dań. Niezwykle ważne jest to, że patelnie uzupełniono również o profilowane rączki wykonane z materiałów antypoślizgowych. Codzienne użytkowanie takich rozwiązań znacząco podniesie wygodę w kuchni. 

Garnki wspierające nasz portfel!

Jakie garnki wybrać, aby codzienne gotowanie było przyjemnością? Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na nowoczesne garnki stalowe ze stali nierdzewnej 18/10. Garnki tego typu są odporne na wysokie temperatury, odkształcanie, pojawianie się korozji. W dnach garnków stalowych stosowane są dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Przekłada się to nie tylko na szybsze przygotowanie potraw, ale i na oszczędność w naszych portfelach!