Ciekawe

Jakie promienniki ciepła wybrać?

Wśród licznych elementów wyposażenia tarasu coraz częściej wybieramy promienniki ciepła – ten rodzaj urządzenia pozwoli nam na wypoczynek na tarasie czy w ogrodzie również jesienią czy wczesną zimą. Promienniki ciepła do tej pory znane nam były głównie z ogródków restauracyjnych w restauracjach czy kawiarniach. Dzisiaj bez problemu możemy zastosować je również w naszych przydomowych strefach wypoczynkowych. 

Czym są promienniki ciepła?

Chcąc przedłużyć lat w ogrodzie warto zastanowić się, jak promienniki ciepła zmienią nasze postrzeganie wypoczynku. Promienniki ciepła to urządzenia wykorzystując gaz propan-butan: butla z gazem ukryta jest we wnętrzu urządzenia. Sama obsługa promienników nie sprawia kłopotów, a ich wykorzystanie w ogrodzie bez bezpieczne. Promienniki emitują ciepło na odległość do 5 metrów – zakres ich działania pozwoli na zapewnienie komfortu cieplnego w miejscu wypoczynkowym nawet podczas chłodniejszych wieczorów. Promienniki ciepła pozwolą nam na znaczne przedłużenie chwil na świeżym powietrzu i sprawią, że jesień stanie się znacznie przyjemniejsza. 

Ochrona mebli i elementów wyposażenia tarasów zimą

Chcąc jak najdłużej cieszyć się wspaniałym wyglądem mebli ogrodowych i elementów wyposażenia warto zadbać o to, aby na okres zimy schować meble pod dach lub też wykorzystać pokrowce ogrodowe. Dedykowane pokrowce pozwolą na osłonienie mebli przed osiadaniem kurzu czy wilgoci, dodatkowo sprawią, że możliwe stanie się ich osłonienie przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki użytkowaniu pokrowców możliwe stanie się przedłużenie żywotności mebli i wykorzystywanie ich przez długie lata z dużą przyjemnością. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, które pozwolą na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.