Ciekawe

Kancelaria radcowska Wrocław – profesjonalna obsługa prawna firm transportowych

Jeśli prowadzisz firmę transportową zdajesz sobie sprawę jak wiele regulacji należy przestrzegać podczas przewozu osób i towarów. Dotyczą one zarówno kierowców, jak i ładunku – wszystko musi spełniać tutaj dokładne normy. Przepisy te regulowane są przez prawo transportowe, a ich ilość może wywołać zawrót głowy. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy wykwalifikowanych radców prawnych i powierzyć im obsługę prawną swojej firmy. 

Co to jest prawo transportowe?

Prawo transportowe to zbiór przepisów obejmujący wszystkie kwestie związane z przemieszczaniem się osób oraz przewożeniem towarów różnymi środkami transportu. Jednym z najważniejszych dokumentów regulujących zasady poruszania się po drogach jest Ustawa o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001 r. Dokładnie określa ona zasady funkcjonowania: 

 

  • krajowego transportu drogowego, 
  • międzynarodowego transportu drogowego, 
  • niezarobkowego krajowego przewozu drogowego niezarobkowego,
  • niezarobkowego międzynarodowego przewozu drogowego.

 

Zawarte tam zapisy są bardzo ważne dla osób prowadzących działalność gospodarczą związaną z przewozem pasażerów lub towarów. Muszą one być brane pod uwagę podczas wszystkich działań oraz sporządzania umów z kontrahentami i pracownikami. W tym celu konieczna może być obsługa prawna firm transportowych, ponieważ ogarnięcie wszystkich zagadnień może być niezwykle trudne. Lepiej skupić się na rozwijaniu firmy i pozostałych aspektach jej działania i nie martwić się o nieprzestrzeganie prawa.

Jakie usługi oferuje radca prawny?

Kancelaria radcowska Wrocław zajmuje się obsługą prawną firm działających w szeroko pojętym transporcie. Doskonała znajomość specyfiki pracy i poszczególnych zapisów prawnych pozwala zapewnić ochronę i zabezpieczyć spokojne działanie przedsiębiorstwa. Radca prawny może zapewnić wsparcie w: 

 

  • obsłudze prawnej spedycji i firm transportowych,
  • przygotowywaniu i opiniowaniu umów transportowych zawieranych z kontrahentami,
  • postępowaniach prowadzonych przez organy administracji publicznej (Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Główny Inspektor Transportu Drogowego),
  • sporach sądowych związanych z wykonywaniem umów przewozu lub spedycji,

 

Korzystanie z profesjonalnego wsparcia prawnego przez firmę transportową to gwarancja spokoju i bezpieczeństwa.