Dom i wnętrze

Meble industrialne do domu

Meble industrialne zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Dlaczego? Ponieważ są idealne, jeżeli chodzi o wnętrza nowoczesne. Niekiedy można spotkać się z określeniem meble loftowe. Niezależnie od nazwy, warto sprawdzić, jak też takie meble wyglądają.

Skąd wziął się styl industrialny? 

Zanim ktokolwiek kupi meble industrialne, powinien w ogóle wiedzieć skąd taki trend się wziął. Jak wiele innych rzeczy, taki styl przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam się on narodził, w połowie lat 50. Wiele fabryk stało pustych. Zaczęły zajmować je osoby, których nie było stać na wynajęcie domu, zakup własnego mieszkania. Takie wnętrza można było właściwie otrzymać za grosze. W takich opuszczonych fabrykach ludzie urządzali sobie przytulne miejsca do zamieszkania. Zresztą nie tylko mieszkania, ale także m.in. galerie sztuki. Coś, co miało być tylko krótkoterminowym rozwiązaniem, spotkało się z ogromnym, pozytywnym odzewem. 

Czym charakteryzują się meble industrialne?

Można powiedzieć, że ich główną domeną jest surowość. Co to dokładnie oznacza? Nie posiadają one żadnych zdobień. Wręcz można powiedzieć, że są to ascetyczne meble, które bazują na najlepszej jakości materiałach. Drewno i metal. Bardzo często można spotkać się z egzotycznym drewnem, które charakteryzuje się doskonałymi właściwościami. Do tego jest ono dostępne w różnych kolorach – jasnym i ciemnym, dzięki czemu można dopasować je do swoich wnętrz. Takie meble to doskonała propozycja w wielu domach i mieszkaniach.