Dom i wnętrze

Meble ogrodowe – narożnik dopasowany do potrzeb

Szukając pomysłu na strefę wypoczynkową blisko domu przede wszystkim wybrać musimy meble ogrodowe – narożnik to bez wątpienia jeden z najchętniej wybieranych produktów do naszych ogrodów czy na tarasy. Nowoczesne narożniki zaskoczą nas nie tylko funkcjonalnością, ale również trwałością wykonania i detalami. Jaki narożnik wybrać, aby cieszyć się komfortem?

Trwałe meble ogrodowe – narożnik z technorattanu

Nie ma wątpliwości, że najtrwalsze są dzisiaj technorattanowe meble ogrodowe – narożnik wykonany z tego tworzywa to produkt chętnie wybierany od wielu lat. Dzisiaj producenci i projektanci zaskoczą nas wieloma innowacjami w zakresie materiałów, ale i wzornictwa. Narożniki ogrodowe świetnie wpisują się w styl nowoczesny, minimalistyczny czy skandynawski i pozwalają nam na zaaranżowanie przestrzeni wypoczynkowej zgodnie z naszymi oczekiwaniami. 

Dlaczego warto wybrać narożniki technorattanowe? Jednym z najważniejszych argumentów jest tu trwałość mebla. Włókno technorattanowe to materiał syntetyczny, wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie, wnikanie brudu, promieniowanie UV. Materiał ten dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, a barwa narożnika nie zmienia się nawet przez wiele lat użytkowania. Czyszczenie powierzchni mebli technorattanowych również nie sprawia problemów – takie meble wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. 

Lekkie meble ogrodowe – narożnik osadzony na aluminium!

Niska waga mebli technorattanowych wynika z zastosowania aluminiowych stelaży – są one malowane proszkowo, aby zminimalizować ryzyko wdawania się rdzy. Niska waga aluminium wpływa bezpośrednio na końcową wagę mebla – jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia żadnego problemu. W okresie jesieni i zimy meble takie warto przykrywać pokrowcami ogrodowymi.