Zdrowie i uroda

Modelowanie ciała zimnem – gdzie można skorzystać z zabiegu kriolipolizy?

Wiele zabiegów modelowania ciała, z jakich można skorzystać w klinikach medycyny estetycznej, opiera się na podgrzewaniu tkanek. Kriolipoliza działa zupełnie odwrotnie. Dzięki ochłodzeniu tkanki tłuszczowej do odpowiedniej temperatury możliwe jest uszkodzenie komórek tłuszczowych i pobudzenie organizmu do ich usunięcia. Wyjaśniamy, na czym polega modelowanie ciała zimnem oraz gdzie można skorzystać z tego rodzaju zabiegu.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza to zabieg modelowania ciała, którego działanie opiera się na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Specjaliści z Beauty Skin – Klinika Zdrowia i Urody w Elektrowni Powiśle polecają tę procedurę zwłaszcza osobom, które mają problem z tzw. miejscową otyłością, czyli nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanym na niewielkim obszarze, np. na brzuchu, udach czy pośladkach. Kriolipoliza doskonale radzi sobie z wyszczuplaniem obszarów opornych na dietę i ćwiczenia.

Procedura rozpoczyna się od wykonania delikatnego masaży, aby przygotować ciało do kontaktu z chłodzącą głowicą. Podczas zabiegu kriolipolizy stosowane są temperatury z zakresu od 3 do -10°C. Głowica przykładana jest do w jedno miejsce na 40–60 minut. Komórki tłuszczowe obumierają, dostają się do krwioobiegu i usuwane są z organizmu. Jeden zabieg pozwala zredukować nawet 20–40% tłuszczu z danego obszaru. Kriolipolizę wykonuje się w seriach – w zależności od indywidualnych zaleceń potrzebnych jest od 3 do 6 zabiegów dla osiągnięcia optymalnych efektów. Rezultaty pojawiają się już po kilku tygodniach.

Dla poprawy ukrwienia tkanek i wzmocnienia efektów kriolipolizy zaleca się dodatkowo skorzystanie z endermologii, czyli masażu podciśnieniowego, który intensywnie pobudza tkankę podskórną. Inne zabiegi dodatkowe, które wykazują synergistyczne działanie wobec kriolipolizy, to m.in. fala uderzeniowa czy drenaż limfatyczny.

Czy modelowanie ciała zimnem jest bezpieczne?

Zabieg kriolipolizy to dobrze przebadana metoda usuwania tkanki tłuszczowej. Dzięki określeniu bezpiecznego czasu chłodzenia ciała nie ma ryzyka odmrożenia skóry. Kriolipoliza działa tylko na komórki tłuszczowe, skutecznie je rozbijając i usuwając z organizmu. Nie narusza ani skóry, ani naczyń krwionośnych i nerwów.

Aby zabieg był w pełni bezpieczny dla danej osoby, przed jego wykonaniem odbywa się konsultacja ze specjalistą. Celem takiej wizyty jest wykluczenie przeciwwskazań do kriolipolizy i ewentualne zaproponowanie innej metody wyszczuplania. Jeśli pacjent zakwalifikuje się do zabiegu, można wykonać go jeszcze tego samego dnia, ponieważ nie wymaga on specjalnego przygotowania.

Gdzie można skorzystać z zabiegu kriolipolizy?

Zabiegi kriolipolizy wykonywane są zarówno w klinikach medycyny estetycznej, jak i w salonach kosmetycznych. Na zabieg najlepiej jednak jest wybrać się do miejsca, w którym wykonywany jest przez lekarza lub odpowiednio wykwalifikowanego kosmetologa. Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, kliknij tutaj.

Kriolipoliza wykonana przez profesjonalistę to zabieg mało inwazyjny, bezpieczny i bezbolesny, a także skuteczny. Specjalista dostosowuje parametry zabiegu do indywidualnych potrzeb Pacjenta, a także może zaproponować terapię wspomagającą, dzięki której możliwe będzie osiągnięcie maksymalnych efektów.

 

zobacz Industrialny metalowy kwietnik stojący https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/