Motoryzacja

OC i AC – czym się różnią?

Na barkach każdego właściciela pojazdu mechanicznego spoczywa obowiązek corocznego ubezpieczania swojego auta. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej dwóm podstawowym polisom: ubezpieczeniu OC oraz AC. Co kryje się pod tymi skrótowcami? Czym charakteryzują się oba warianty? Sprawdź!

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest podstawowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, do którego zakupu prawnie zobowiązany jest każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Celem polisy jest zabezpieczenie poszkodowanych, którzy poniosą szkodę w zdarzeniu drogowym, którego Ty będziesz sprawcą. Ubezpieczeniu podlega w tym przypadku pojazd, a nie jego posiadacz. Umowa podpisana z ubezpieczycielem obowiązuje zazwyczaj rok (na rynku dostępne są też krótkoterminowe ubezpieczenia). Zakres ubezpieczenia OC określa ustawa, jednak ceny usług poszczególnych firm znacząco się od siebie różnią. Brak wykupienia polisy OC oznacza nałożenie na właściciela wozu niemałych kar finansowych. 

Dodatkowe ubezpieczenie AC

W przeciwieństwie do polisy OC, AC jest polisą którą możesz, lecz nie musisz wykupić. Autocasco prosto zdefiniować można jako nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne chroniące Twoje mienie przed uszkodzeniem i całkowitym zniszczeniem na skutek zdarzeń losowych oraz przed kradzieżą. Kierowcy, których samochody objęte są polisą AC, mogą liczyć na zadośćuczynienie w sytuacjach takich jak kolizja z dzikim zwierzęciem, zniszczenie karoserii przez wandali, zbicie szyby podczas burzy. Cena składki za ubezpieczenie AC uzależniona jest od warunków konkretnej umowy (zakres ubezpieczenia jest w tym przypadku płynny). Na stronie beesafe.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji. 

https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ Stolik pomocniczy na laptopa https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/