Ciekawe

Oficerki jeździeckie – jakie buty do jazdy konnej wybrać?

Jeździectwo to sport, który cieszy się coraz większą popularnością. W szkółkach jeździeckich pojawiają się nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci młodzież, chętne do nauki nowego sportu. Przygotowując się do jazd, warto zaopatrzyć się w podstawowe elementy ubioru, które wpłyną na komfort, ale i bezpieczeństwo podczas jazdy. Takim elementem są bez wątpienia oficerki jeździeckie. Jaki model wybrać?

Oficerki jeździeckie z naturalnej skóry

Oficerki jeździeckie to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów stroju jeździeckiego. Wysokie i smukłe prezentują się doskonale w zestawieniu z bryczesami. Wygląd to jednak nie jedyna zaleta – najważniejszym zadaniem w przypadku oficerek jeździeckich jest ochrona stóp i goleni. Oficerki jeździeckie posiadają sztywną konstrukcję, która skutecznie chroni nogi przed potencjalnymi obtarciami. Szukając idealnych oficerek, warto poszukać modeli wykonanych z licowej skóry – materiał ten jest gwarancją wysokiej jakości takich butów, a dodatkowo materiał taki sprzyja stałemu wentylowaniu skóry. Wysokie oficerki jeździeckie to także idealne buty na padok, szczególnie w czasie deszczowych dni. Wysoka cholewka skutecznie chroni przed chłodem i wilgocią, zapewniając komfort, bez względu na otaczające warunki. Wybierając oficerki jeździeckie, należy pamiętać, aby dokładnie wybrać rozmiar butów.

Oficerki jeździeckie i sztyblety

Oficerki jeździeckie to nie jedyny rodzaj obuwia, który sprawdzi się podczas lekcji jazdy konnej. Alternatywą, chętnie wykorzystywaną podczas codziennych treningów, są sztyblety jeździeckie. Buty takie są znacznie niższe niż oficerki jeździeckie – sięgają nieco ponad kostki. Sztyblety to wygodne, niskie buty, których zadaniem jest przede wszystkim ochrona kostek i stóp. Niewielki obcas pozwala na lepsze osadzenie nóg w strzemionach.