Dom i wnętrze

Okna aluminiowe czy PCV – na co najlepiej się zdecydować?

Okna aluminiowe czy PCV? Biorąc pod uwagę ofertę producentów, można powiedzieć, że dokonanie wyboru nie będzie takie łatwe. W niektórych wypadkach doskonale spisywać się będzie stolarka aluminiowa, w innych górę będzie brało tworzywo sztuczne, które można spotkać w wielu miejscach.

Domy i budynki użyteczności publicznej

Okna aluminiowe czy PCV – można powiedzieć, że wybór uzależniony jest od charakterystyki samego budynku. Do miejsc, które można nazwać użytecznością publiczną, w zdecydowanej większości przypadków wybiera się aluminium. W domach prywatnych częściej spotykanym materiałem jest plastik. Tworzywo sztuczne ma tą wadę, że nie pozwala na wykonanie dużych przeszkleń. Aluminium, dzięki swojej solidnej konstrukcji, jest w stanie stworzyć naprawdę duże przeszklenia okienne, które budzą podziw. Aczkolwiek, nie w każdym miejscu można zdecydować się na montaż tego typu okien, dlatego aluminium nie zawsze okaże się dobrym wyborem.

Okna aluminiowe czy PCV – dobra decyzja na wiele lat

Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to aluminium jest niezwykle sztywnym materiałem, które jest w stanie lepiej poradzić sobie z czynnikami atmosferycznymi. Dodatkowo cechuje się niezwykłą odpornością na rdzę. Przy czym, jeżeli chodzi o parametry izolacyjności cieplnej – aluminium zdecydowanie przegrywa. Lepszy pod tym względem jest plastik, który wygrywa również wtedy, jeżeli chodzi o izolację akustyczną. Dlatego też okna wykonane z tworzywa sztucznego są zdecydowanie częściej polecane, jeżeli chodzi o pomieszczenia mieszkalne.