Ciekawe

Pianka PE – nowoczesne rozwiązanie w produkcji opakowań

Pianka PE, czyli pianka polietylenowa zyskuje na popularności i znajduje coraz szersze zastosowanie w wielu branżach. Najlepiej sprawdza się jednak jako materiał do zabezpieczania przedmiotów, głównie w transporcie, a wszystko to dzięki specjalnym mechanicznym i fizykochemicznym właściwościom. Jeżeli troszczysz się swoje przedmioty, zdecydowanie powinieneś zainteresować się tą metodą ochrony.

Właściwości pianki PE

Pianka PE znajduje zastosowanie w branży produkcji opakowań, ponieważ wkłady wykonane z tego materiału skutecznie chronią transportowany towar przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wieloma czynnikami zewnętrznymi. Jest całkowicie odporna na ścieranie, nie pęka i nie kruszy się, dzięki czemu wykorzystywana może być wielokrotnie. Przez swoją wodoodporność i nieprzepuszczalność nadaje się do przechowywania i transportu przedmiotów, które potrzebują odpowiednich i sterylnych warunków. W procesie produkcji można również kontrolować gęstość pianki polietylenowej, przez co można otrzymać produkt dostosowany do wagi towaru.

Zastosowanie pianki PE

W Protective Foam Solutions wykorzystujemy piankę PE do produkcji tablic cieni oraz  wkładów do walizek i opakowań. Wszystkie nasze produkty wykonujemy na wymiar. W ofercie mamy również polietylen o wysokiej gęstości, z którego wykonujemy płyty polietylenowe. Pojemniki i opakowania z PE-HD  wykorzystywane są w branży farmaceutycznej, w przemyśle chemicznym czy kosmetycznym. Można z łatwością poddać go obróbce skrawaniem, dlatego wykorzystujemy je do frezowania form odlewniczych do zastosowania w szeroko pojętym przemyśle. W standardzie oferujemy płyty w kolorze czarnym i białym jednak przy zamówieniu większej ilości mamy możliwość wdrożenia dowolnej kolorystyki i jesteśmy otwarci na propozycje. Zachęcamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem – spraw, aby twoja praca stała się wygodniejsza!

kujec.pl rgoefekt.com.pl -missions.org