Ciekawe

Skóra garbowana roślinnie

Nie od dziś wiadomo, że skóra jest bardzo prestiżowym materiałem, który wykorzystywany jest w wykonywaniu różnorodnych galanteryjnych projektów. Przede wszystkim fanami dobrej jakości skóry są kaletnicy wykonujący na co dzień najrozmaitsze portfele, paski czy torebki. Mają oni ogromny szacunek do skóry – zwłaszcza tej, która została garbowana roślinnymi metodami. Niestety niekiedy trudno zdobyć dostawcę, który zagwarantuję skórę takiej jakości. Wraz z powstaniem sklepu Craftpoint nie muszą już dalej szukać – tutaj mają wszystko czego potrzebują!

Dlaczego warto stawiać na skórę garbowaną roślinnymi metodami?

 

Skóra garbowana roślinnie jest dostępna w rozmaitych konfiguracjach w sklepie kaletniczym Craftpoint. Może ona służyć do wykonywania praktycznie każdego projektu – wystarczy tylko odpowiednio dobrać jej grubość. Garbowanie roślinne jest bardzo ważne z wielu względów. Przede wszystkim ten typ przygotowywania skóry jest najważniejszy dla klientów pod względem zapachowym. Garbowanie roślinne pozostawia naturalny zapach skóry, który jest niezwykle ceniony. Inne techniki garbowania jak garbowanie chemiczne niestety jest wyczuwalne. Skóra nie pachnie już tak zjawiskowo, a to atut, który zwraca uwagę wszystkich klientów, którzy znają się na rzeczy.

Oprócz aspektu zapachowego bardzo ważne jest również bezpieczeństwo. Bowiem na świecie istnieje spora część osób, które mają alergie na niektóre metale. Jednym z nich jest chrom, który jest integralnym elementem garbowania chemicznymi metodami. Niestety nawet najdokładniejsze oczyszczenie skóry po garbowaniu roślinnym niesie za sobą ryzyko pozostawienia niewielkich opiłków metali na jej powierzchni. W perspektywie tego wykonywane dzieła takie jak paski czy portfele znajdujące się blisko skóry mogą uczulać. Nikt chyba nie chciały wyłożyć niemałych pieniędzy na swoje wymarzone elementy galanteryjne, a potem doznać tak nieprzyjemnej sytuacji. Dlatego sumarycznie kaletnicy dmuchają na zimne i wykonują projekty skórne z udziałem skóry garbowanej roślinnymi metodami. Wolą, aby renoma kaletnika została nienaruszona, a dzieła wykonywane z ich udziałem w 100% zadowalały swoich klientów.

Podsumowanie

 

Skóra garbowana roślinnymi metodami jest celem wszystkich kaletników. Jeszcze kiedyś na świecie istniały ogromne problemy z pozyskaniem dobrej jakości skóry. Teraz na szczęście wszystko zaczyna się zmieniać – między innymi za sprawą Craftpoint! Tutaj bezproblemowo można znaleźć różnorodne rodzaje skóry garbowanej – zarówno podstawowe wersje jak i te bardziej egzotyczne.

Zobacz: https://craft-point.com/k/skory-garbowane-roslinnie/