Ciekawe

Świnoujście – miasto pełne atrakcji

Świnoujście to miasto stosunkowo młode, położone na 44 wyspach. Jest znane nie tylko ze względu na ciekawą historię i liczne zabytki, ale także na walory klimatyczne i na piękna plaże, która jest najszersza na całym wybrzeżu polskim. Wyjątkowo ciepłe w tym miejscu Morze Bałtyckie przyciąga rzesze turystów.

Baza noclegowa w Świnoujściu

Turyści z całego świata chętnie przyjeżdżają do Świnoujścia, żeby zwiedzać i wypoczywać. Hotele, pensjonaty, pokoje gościnne zachęcają do dłuższego zatrzymania się w tym mieście. Świnoujście apartamenty oferuje na poziomie, który nie odbiega od światowego. Umieszczone są niedaleko od centrum, jednak w dzielnicach cichych i spokojnych. Świnoujście apartamenty ma otoczone zielenią. Niedaleko znajdują się dogodne miejsca parkingowe, place zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko.W Świnoujściu apartamenty wyposażone są w niezbędny sprzęt AGD. Apartamenty składają się przeważnie z salonu z aneksem kuchennym i z sypialnią, albo z kilkoma pokojami sypialnymi, w zależności od potrzeby.Jeśli chodzi o Świnoujście apartamenty to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, jak i dla każdego, kto ceni prywatność.

Co warto zobaczyć w Świnoujściu?

Będąc w Świnoujściu koniecznie trzeba przejść się parkiem, który znajduje się między promenadą a śródmieściem. Jest to Park Zdrojowy, którego historia sięga aż XIX wieku. Koniecznie trzeba przejść się słynną Promenada, która ma ponad dwanaście kilometrów, od Świnoujścia, aż do granicy z Niemcami. Znajduje się na niej ścieżka rowerowa, eleganckie sklepy, kasyna, kawiarnie, puby i restauracje. Jest na niej także fontanna, a także muszla koncertowa. Na uwagę zasługuje również Latarnia Morska, Wiatrak Stawa Młyny, który jest symbolem miasta. Oceanarium, Podziemne Miasto, Muzea Obrony Wybrzeża czy Rybołówstwa Morskiego to niezbędne punkty na szlaku turystycznym.

Prom- najsłynniejsza przeprawa w Polsce

W Świnoujściu można również popłynąć promem, aż do Szwecji czy do innych krajów skandynawskich. Statkiem można dostać się także do niemieckich kurortów wypoczynkowych. W porcie zacumowane są różne jednostki pływające. Przy pomoście istnieje wypożyczalnia skuterów wodnych i rowerów.

Gastronomia w Świnoujściu

Kuchnia regionalna to wypadkowa smaków z całej Polski, ponieważ Świnoujście to miasto, gdzie mieszkają przybysze z całego kraju. Duży wpływ na kuchnię ma także bliskość terenów niemieckich. Tradycyjnymi potrawami jest na pewno pasztet z gęsi, szynka świdwińska, paprykarz, jeziorowy ogórek kiszony, grzyby marynowane z szyszką, czy słynne paszteciki gwdowskie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://apartamenty-bryza.pl/apartamenty/jedno-pokojowee.