Ciekawe

Ubezpieczenie motocykla: najważniejsze informacje

Kupiłeś swój wymarzony motocykl i nie możesz doczekać się, kiedy wyruszysz na pierwszą wyprawę? Zanim zaczniesz w pełni cieszyć się nowym nabytkiem, musisz dopełnić wszystkich formalności. Jednym z najważniejszych obowiązków spoczywających na barkach każdego właściciela pojazdu mechanicznego, w tym również motocykla, jest ubezpieczenie swojego mienia. Jaką polisę należy wykupić? Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie motocykla?

Ubezpieczenie motocykla – OC dla każdego kierowcy

Według obowiązującego w Polsce prawa, każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi wykupić podstawowe ubezpieczenie komunikacyjne – polisę OC (odpowiedzialności cywilnej). Polisa OC chroni przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego, którzy mogą ucierpieć w wyniku wyrządzonej przez ubezpieczonego kolizji. Ubezpieczenie motocykla, podobnie jak samochodu, zawierane jest na rok. Oznacza to, że kierowca ponosi koszty ubezpieczenia nawet w miesiącach zimowych, kiedy pojazd nie jest użytkowany.

Koszty ubezpieczenia i zniżki na OC

Sprecyzowanie konkretnej ceny ubezpieczenia OC nie jest możliwe. Kwota widniejąca na umowie z ubezpieczycielem uzależniona jest od wielu czynników, począwszy od wieku i doświadczenia kierowcy, poprzez model i markę motocykla, na roku jego produkcji kończąc. Składka za polisę jest w tym przypadku na ogół znacznie niższa niż składki opłacane z tytułu ochrony ubezpieczeniowej aut.   Możesz pochwalić się latami bezszkodowej jazdy samochodem? Przezorni i odpowiedzialni kierowcy mogą przenieść swoje zniżki za jazdę „osobówką” na ubezpieczenie motocykla. Warto pamiętać, że użytkowanie nieubezpieczonego jednośladu pociąga za sobą poważne konsekwencje, przede wszystkim finansowe.

 

 

https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/ https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ zobacz