Motoryzacja

Ubezpieczenie szkolne – co musimy wiedzieć?

Polisa chroniąca życie i zdrowie to dobre rozwiązanie dla każdego – przekonują ubezpieczyciele. Dopasowane do potrzeb ubezpieczenie pozwoli na uzyskanie dodatkowych środków na leczenie. Ubezpieczenie szkolne jest jedną z ciekawszych propozycji – to ubezpieczenie kierowane do dzieci młodzieży do 26. roku życia. Jak działa ubezpieczenie szkolne? Czy można zakupić je wyłącznie w placówkach oświatowych?

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

O ubezpieczeniach szkolnych mówi się najczęściej początkiem roku szkolnego. W placówkach oświatowych rodzice dostają ofertę wykupienia polisy. Wielu z nich nie jest świadomych, że polisa taka nie jest obowiązkowa. Chcąc wykupić ubezpieczenie dla dziecka, nie trzeba kupować go w szkole. Warto zapoznać się z ofertami ubezpieczycieli i porównać kwoty gwarantowane w ubezpieczeniach. Różnice mogą być bardzo duże!

Ubezpieczenie szkolne to polisa, której działanie jest bardzo szerokie. Ubezpieczenie to chroni dziecko zarówno w szkole, podczas wycieczek szkolnych, ale też w czasie zabaw po szkole, w domu, podczas wakacji. Polisa ubezpieczeniowa ma ważność roku. Kto może być ubezpieczonym? Okazuje się, że ubezpieczenie szkolne może być wykupione dla dziecka… tuż po jego urodzeniu. Górną granicą jest wiek 26 lat.

Standardowe i rozszerzone ubezpieczenie szkolne

Standardowe ubezpieczenie szkolne obejmuje zdarzenia będące nieszczęśliwymi wypadkami, trwały uszczerbek na zdrowiu oraz śmierć. Chcąc zapewnić dziecku lepszą ochronę, warto pomyśleć o tym, aby rozszerzyć zakres ochrony. Zwiększony zakres ochrony to m.in. zwrot kosztów rehabilitacji poniesionych wskutek nieszczęśliwego wypadku, zwrot kosztów wypożyczenia lub kupna sprzętu rehabilitacyjnego, zwrot kosztów uszkodzenia sprzętu medycznego(np. okularów).