Dom i wnętrze

Wybierz kokon na balkon i ciesz się wygodą!

Nawet niewielki balkon może stać się naszym ulubionym miejscem wypoczynkowym w czasie lata – mówią producenci mebli i architekci. To prawda: dzięki szerokiemu wyborowi mebli ogrodowych możemy dopasować konkretny komplet do własnych potrzeb. Jednym z chętniej kupowanych jest dzisiaj kokon na balkon – ten wyjątkowy mebel z pewnością skłoni do częstszego przebywania na świeżym powietrzu. 

Kokon na balkon z technorattanu

Czym kokon na balkon wyróżnia się pośród innych mebli? Nowoczesny kokon to propozycja dla wymagających klientów – jego budowa sprawia, że możemy swobodnie oderwać stopy od ziemi i wygodnie schować się w jego wnętrzu. Kokon przyciąga wzrok – jego konstrukcja sprawia, że nawet najzwyklejsza przestrzeń nabiera charakteru. Kokon możemy zestawić z niewielkim stolikiem kawowym oraz sofą: w ten sposób możemy zaprosić do wypoczynku również naszych bliskich. 

Konstrukcja kokonu opiera się na trwałych materiałach: stelaż wykonany jest z lekkiego aluminium malowanego proszkowo – tworzywo to nie jest podatne na działanie wilgoci czy na korozję. Okrycie mebla wykonane jest z plecionki technorattanowej, której nieporowata struktura nie chłonie wilgoci, brudu, może być czyszczona wilgotną ściereczką. Dla większej wygody wnętrze kokonu możemy wypełnić poduszkami i kocami. Odpoczywając w kokonie jesteśmy chronieni przed promieniami słonecznymi oraz przed silniejszymi podmuchami wiatru. 

Gdzie kupić kokon na balkon?

Kokon na balkon znajdziemy u topowych producentów mebli – warto sprawdzać meble ogrodowe z ekspozycji, gdyż podczas ich kupna oszczędzimy nawet kilkadziesiąt złotych! Decydując się na kokon na balkon warto również pomyśleć o pokrowcu ogrodowym, który ochroni mebel w tracie jesieni i zimy przed osadzaniem się kurzu.