Coraz więcej czasu poświęcamy na to, aby nie tylko urządzić nowoczesne kuchnie, ale również stawiamy na ich wygodę. Idziemy z duchem czasu, starannie zapoznając się ze wszystkimi zasadami ergonomii, jakie są powszechnie znane.

Co robimy w kuchni? 

Człowiek czasem nie zdaje sobie z tego sam sprawy, ale na ogół przebywając w kuchni wykonujemy te same czynności. Przychodzimy z zakupami. Odkładamy je do lodówki, do szafki. Potem (jeżeli jest taka potrzeba) szykujemy odpowiednie narzędzia i inne produkty, które są nam pomocne podczas przygotowania posiłku. W razie potrzeby pod ręką będziemy mieli zlew, gdzie wszystko będzie można umyć. Na samym końcu wszystkie potrzebne składniki będziemy mogli poddać obróbce termicznej, aby przygotować z nich dobre danie. Tak, takie czynności na ogół powtarzamy w kuchni. Należy wziąć je pod uwagę, jeżeli chcemy urządzić nowoczesne kuchnie.

Nowoczesne kuchnie z zabudową

Czy kształt zabudowy ma wpływ na ergonomię? Tak. Dzięki temu będzie można łatwiej dopilnować zasady trójkąta roboczego, która została opracowana wiele lat temu w Stanach Zjednoczonych. Przy czym nie każdy może sobie pozwolić chociażby na kształt zabudowy w literę “U”. Pamiętajmy o tym, aby w dużych kuchniach nie zwiększać niepotrzebnie odległości pomiędzy poszczególnymi strefami, ponieważ będziemy musieli się dużo nabiegać. W małych kuchniach te odległości automatycznie się zmniejszają, ale także nie mogą one być zbyt małe, ponieważ nie będziemy mogli cieszyć się funkcjonalną kuchnią.

Comments are closed.

https://healthysaulttribe.com/nowoczesne-garnki-co-wybrac/ http://aahasc.org/szafy-na-wymiar-nie-tylko-do-klopotliwych-wnek/ http://kerganos.com/jak-przygotowac-sie-do-sprawy-rozwodowej/