Ciekawe

Zorgtoeslag – dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego

Wielu Polaków wie, czym jest Zorgtoeslag. Ale to tylko dlatego, że pracowali bądź też pracują na terenie Holandii. Jest to bowiem należny dodatek do tamtejszego ubezpieczenia zdrowotnego. Co należy o nim dokładnie wiedzieć?

Pakiet ubezpieczeń zdrowotnych

Osoby, które decydują się na legalną pracę w Holandii muszą wiedzieć, że są one zobowiązane do tego, aby samodzielnie wykupić pakiet ubezpieczenia zdrowotnego. Akurat, w tamtym kraju, te zasady są nieco inne. Co jednak nie oznacza, że są gorsze. W szczególności, że duża liczba osób może liczyć na Zorgtoeslag, czyli na dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego, co pozwoli na to, aby za całość zapłacić zdecydowanie mniej. Gdzie można postarać się o taki zasiłek? W holenderskim urzędzie skarbowym, gdzie należy złożyć odpowiedni wniosek.

Kto może postarać się o Zorgtoeslag?

Dla wielu osób barierą, której nie są w stanie pokonać – jest język. W szczególności, że trzeba wypełnić odpowiednie dokumenty w holenderskim języku, który nie należy do łatwych. Dlatego też warto o tego typu dofinansowanie postarać się przy pomocy biura rachunkowego, specjalizującego się m.in. w rozliczaniu pracowników, którzy na co dzień rezydują lub też rezydowali w Holandii. Dzięki temu będzie można odzyskać całkiem sporą ilość pieniędzy. Aczkolwiek, należy dodać, że to ten rodzaj zasiłku, który zależny jest od osiąganych dochodów. Może się więc okazać, że ze względu na wysokość zarobków, holenderskie dofinansowanie do pakietu ubezpieczeń, nie zostanie przyznane.