Dom i wnętrze

Czy stół ogrodowy 8-osobowy to dobre rozwiązanie?

W czasie wiosny i lata warto podawać posiłki blisko natury. Ciepło i słoneczna aura sprzyjają wykreowaniu letniej jadalni. Wśród produktów, które warto rozważyć, jest bez wątpienia stół ogrodowy 8-osobowy. Jak wykorzystać taki stół? Jaki model wybrać? Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Drewniany stół ogrodowy 8-osobowy

Decydując się na stół ogrodowy 8-osobowy, warto postawić na modele z naturalnego drewna. Meble ogrodowe drewniane posiadają niepowtarzalny urok, doskonale wpisują się w otaczającą zieleń. Stoły takie mogą być w całości wykonane z drewna litego (np. tekowego) lub też mieć drewniane blaty oraz aluminiowe stelaże. Warto pamiętać, że naturalne drewno wymaga odpowiedniej konserwacji oraz pielęgnacji. By stół tego typu na długo zachował wspaniały wygląd, konieczne jest stosowanie odpowiednich preparatów przynajmniej raz w roku. Uzupełnieniem dla takiego stołu mogą być wygodne krzesła rattanowe, oparte na lekkich, aluminiowych stelażach. Tak zaprojektowana letnia jadalnia będzie idealnym miejscem wypoczynkowym i przestrzenią odpowiednią do spotkań w gronie rodziny czy przyjaciół.

Aluminiowy stół ogrodowy 8-osobowy

Alternatywą dla stołów drewnianych są stoły aluminiowe. Taki stół ogrodowy 8-osobowy świetnie sprawdzi się w nowocześnie zaaranżowanych letnich jadalniach. Stół aluminiowy posiada wiele zalet – przede wszystkim nie jest ciężki: zastosowane aluminium odznacza się niską wagą, ale też wysoką odpornością na wilgoć czy korozję. Stół ogrodowy 8-osobowy z aluminium wystarczy uzupełnić o aluminiowe krzesła ogrodowe, w których siedziska i oparcia wykonane są z elastycznej siatki polietylenowej. Chcąc zachować doskonały wygląd stołu aluminiowego, w czasie jesieni i zimy warto przykrywać go dedykowanym pokrowcem ogrodowym.