Dom i wnętrze

Hoker loftowy – jak wykorzystać go w konkretnej aranżacji?

Aranżacje industrialne jeszcze kilka lat temu kojarzone były wyłącznie z pubami, restauracjami czy hotelami. Dzisiaj ten styl z powodzeniem wykorzystujemy w naszych domach i mieszkaniach. Dlaczego styl loftowy cieszy się takim zainteresowaniem? Jak w prosty sposób go wykreować? Z pewnością pomoże w tym hoker loftowy.

Jak hoker loftowy zmieni wnętrze?

Styl loftowy nie może być pomylony z żadnym innym. Wnętrza loftowe zaskakują doborem tworzyw i materiałów, pozorną surowością. Wykreowanie wnętrza loftowego wymaga precyzji, ale też umiejętności. Cechą charakterystyczną wnętrz loftowych jest przede wszystkim przestrzeń – brak tu klasycznych dekoracji, ich rolę przejmują nowoczesne meble, takie jak hoker loftowy. We wnętrzach industrialnych królują tworzywa takie jak kamień, lite drewno, szkło hartowane, cegła czy beton. Wnętrza takie są odpowiednio doświetlone przez duże przeszklenia – wysokie okna i lampy nawiązują do stylu przemysłowego.

Hoker loftowy to propozycja zarówno do industrialnych salonów, jadalni, jak i kuchni. Stołek barowy tego typu odmieni wnętrze, sprawi, że stanie się ono bardziej nowoczesne. Stołki loftowe warto ustawiać przy kuchennych wyspach – w ten sposób przestrzeń robocza zmieni się także w miejsce, gdzie z powodzeniem możemy podawać posiłki czy kawę.

Jak zaprojektowany jest hoker loftowy?

Nowoczesny hoker loftowy opiera się na stabilnym, metalowym stelażu. Taka konstrukcja nie odkształca się, zapewnia wygodę. Siedzisko i oparcie stołka wykonane jest z litego drewna – najczęściej wykorzystywane jest drewno dębowe lub bukowe. Konstrukcja posiada również podnóżek, którego zadaniem jest zapewnienie lepszego podparcia dla nóg. Hoker tego typu sprawdzi się także we wnętrzach minimalistycznych czy skandynawskich.